Tinklaraštis

Ar įmanoma suderinti du darbus?

17 liepos, 2021

Ar galima suderinti du darbus? O jeigu tai skirtingos pozicijos toje pačioje darbovietėje? Norime jums papasakoti apie mūsų kolegas, kurie įmonėje „Coherent Solutions“ užima keletą pozicijų.  Šiame straipsnyje jie dalijasi savo patirtimi.

;

Marina Titova, kokybės užtikrinimo inžinierė ir anglų kalbos mokytoja

Iš pradžių įmonėje „Coherent Solutions“ įsidarbinau kaip anglų kalbos mokytoja, dirbanti ne visą darbo dieną. Tada studijavau universitete ir, kaip kiekvienas studentas, džiaugiausi, kad galiu dirbti ne visą darbo dieną. Man patiko draugiški šios įmonės žmonės ir jauki atmosfera. O kai baigusi universitetą ėmiau ieškotis nuolatinio darbo, norėjau likti būtent šioje įmonėje, ir gavau darbo pasiūlymą. Nebuvo jokių testavimo mokymų, bet man papasakojo apie testavimą, todėl nusprendžiau išbandyti savo jėgas šioje srityje. Buvau įdarbinta kokybės užtikrinimo inžiniere, taigi nuo tada mūsų įmonėje einu dvejas pareigas: anglų kalbos mokytojo ir kokybės užtikrinimo inžinieriaus.

Testavimas užima visą darbo laiką. Anglų kalbos pamokas kolegoms vedu kas rytą prieš darbo dieną, o kartą per savaitę — po darbo. Kodėl man reikia dviejų darbų? Mokymas man teikia džiaugsmą, nes bendraudamas su žmonėmis kartu tobulini ir savo anglų kalbą. Kai mokytojauji daug metų, pasiruošti pamokai daug laiko neprireikia. Anksti keltis, kad galėčiau vesti pamoką, man nėra problema. Be to, šitaip pasikraunu energijos visai dienai.

Jeigu tektų rinktis vieną pareigybę, tikriausiai pasirinkčiau kokybės užtikrinimą, o ne anglų kalbą — bet labai apgailestaudama. Testavimas yra mano pagrindinis užsiėmimas. Beje, mūsų įmonėje taip pat esu grupės vadovė, taigi čia derinu net trejas atsakomybes. Žinoma, vadybos užduotis vykdau ne kasdien, tačiau tai irgi yra mano darbas.

Derinant šiuos du vaidmenis, niekada man nekilo jokių sunkumų. Esu įpratusi dirbti tokiu tempu, ir man tai patinka. Beje, mano kolegos dažnai lankosi mano pamokose. Dažniausiai taip nutinka, kai įdarbinami nauji darbuotojai — pasiūlome jiems anglų kalbos pamokas, o tada jie sužino, kad esu jų kolegė ir kartu anglų kalbos mokytoja. Dėl to mūsų pamokos tampa dar nuoširdesnės.

;

Michailas Sagalovičius, Kokybės užtikrinimo automatizavimo ir „DevOps“ skyrių vadovas

Prieš tampant Kokybės užtikrinimo automatizavimo skyriaus vadovu, įmonėje „Coherent Solutions“ dirbau .NET programuotoju. Gavęs naujas pareigas, iš pradžių turėjau laiko jas derinti su projekto užduotimis. Galėjau tobulinti savo techninius įgūdžius ir vystyti skyrių, jo komandą. Tai dariau maždaug dvejus metus. Nuo 2018 metų pabaigos esu „DevOps“ skyriaus vadovas. Sutikau, bet turėjau nutraukti darbą projekte. Žinoma, padedu mūsų darbuotojams spręsti technines užduotis, tik nebedalyvauju kūrimo veikloje. Kartais to pasiilgstu. 

Abu skyriai yra nedideli, juose dirba 140 darbuotojų. Todėl man užtenka aštuonių valandų darbo dienos. Verta pasakyti, kad šie du skyriai daugelį užduočių sprendžia kartu, todėl labai patogu sujungti šias dvi pareigas. Žmonės, su kuriais kiekvieną dieną bendrauju, yra skirtingi, bet nuo to nepavargstu.

Derinant dvejas pareigas, tenka susidurti su iššūkiu — derinti daug skirtingų užduočių ir jas spręsti. Prisiminti užduotis man padeda užrašai. Kartais užsirašinėju per susitikimus, kartais tiesiog generuoju idėjas ir jas užsirašau, o vėliau prie jų grįžtu.

Jeigu reikėtų, negalėčiau pasirinkti vienos pareigybės. Man dvejos pozicijos nėra du skirtingi darbai. Jei tektų palikti vienas pareigas, tiesiog turėčiau mažiau užduočių tame pačiame skyriuje.

Dabar dirbu nuotoliniu būdu, bet kartais dirbu ir biure. Man patogiau dirbti biure, nes daug lengviau susitelkti į darbą. Pirmenybę teikiu gyviems asmeniniams susitikimams, tačiau nuotoliniame susitikime galiu užsirašinėti žiūrėdamas į ekraną.

Kai nėra jokių terminų, kartais tiesiog reikia sau pasakyti: „Tu privalai“, ir eiti spręsti problemų. Taip pradedi darytii, pasieki rezultatą ir mėgaujiesi tai darydamas.

;

Natalija Račkova, biuro vadovė ir anglų kalbos mokytoja

Įmonėje „Coherent Solutions“ biuro vadove dirbu jau 13 metų. Taip pat vedu anglų kalbos pamokas. Visą savo darbo laiką skiriu biuro vadovės pareigoms, o du kartus per savaitę, prieš prasidedant darbo dienai, mokau darbuotojus anglų kalbos. Negaliu sakyti, kad man ilgai užtrunka pasiruošti anglų kalbos pamokai. Esu patyrusi mokytoja, todėl man nesunku pasitikrinti kai kurias užduotis namuose arba paruošti medžiagą kitai pamokai. Anglų kalba man yra labiau pomėgis nei darbas.

Pasisiūliau mokyti anglų kalbos mūsų darbuotojus, kai įmonėje dirbo apie aštuoniasdešimt žmonių. Aš — profesionali vertėja, esu daug laiko praleidusi Jungtinėje Karalystėje. Man patinka mokyti, nes gali bendrauti su žmonėmis, juo labiau, jie yra tavo kolegos. Per pamokas diskutuojame įvairiausiomis temomis, o kadangi įmonėje dirba vis daugiau darbuotojų, džiaugiuosi, kad gerai pažįstu savo mokinius. Be to, grupės atnaujinamos, žmonės tobulina savo lygį, prie mūsų prisijungia naujų kolegų. 

Suderinant du vaidmenis įmonėje man nekyla jokių sunkumų. Visai lengva keletą kartų per savaitę keltis valanda anksčiau. Beje, nesu tikra, ar visi mano pamokas lankantys darbuotojai žino, kad didžiąją laiko dalį dirbu ir biuro vadove. Tačiau daugelį žmonių nuolat sutinku biure ir, manau, jie numano, jog ten būnu ne šiaip sau.

Žymos: